Návštěva švédské velvyslankyně v Plzeňském kraji

08. ledna 2008 18:16, aktualizováno 17:16, Mgr. Jana Filípková

V úterý 8. ledna přijal hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann švédskou velvyslankyni Catherine von Heidenstam.

Setkání proběhlo v přátelské atmosféře bez tlumočníků, ačkoliv více jak hodinové jednání bylo vedeno v angličtině.  Hejtman PK v úvodní části představil švédské velvyslankyni Plzeňský kraj, jak z hlediska geografického, tak jí přiblížil rozvoj průmyslu, infrastruktury, cestovního ruchu a životního prostředí.

Catherine von Heidenstam se též zajímala o to, jak se změnil život v našem regionu po vstupu České republiky do schengenského prostoru, zda do Plzeňského kraje zavítá více občanů ČR než zahraničních turistů, jaké jsou zkušenosti z čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie apod.

Catherine von Heidenstam by mj. ráda napomohla zprostředkovat navázání přímého kontaktu mezi švédskými a českými firmami.

Zároveň pro delegaci ze švédské ambasády a členy švédské obchodní rady byla dnes připravena  prezentace Regionálního operačního programu v Plzeňském kraji.

Zápis švédské velvyslankyně do pamětní knihy Plzeňského kraje

Předání dárku švédské velvyslankyni hejtmanem Plzeňského kraje

Plzeňský kraj má uzavřené partnerské vztahy se  švédskou provincií Jämtland.