Návštěva z Iráku v Plzeňském kraji

22. července 2008 14:39, aktualizováno 13:39, Mgr. Jana Filípková

Ve dnech 20. – 22. července navštíví Plzeňský kraj šestičlenná delegace z irácké provincie Al-Muthanna v doprovodu tří členů Česko-irácké obchodní komory. Do Plzně zavítá přímo i guvernér provincie Al-Muthanna pan Ahmada Marzooka Salala.

Cílem vzájemného setkání je posílení česko-iráckých vztahů a navázání spolupráce především na úrovni regionální. Při rozvíjení nových styků s provincií Al-Muthanna bychom rádi využili průmyslového, ekonomického, vzdělanostního či lékařského potenciálu Plzeňského kraje.

Guvernér provincie by se rád seznámil s možnostmi a schopnostmi místních firem a podniků. Dále by chtěl se svojí doprovodnou delegací navštívit některá zdravotnická a vzdělávací zařízení v našem kraji, získat užitečné informace například v  oblastech energie, strojírenství, vodohospodářství, zemědělství, infrastruktury, potravinářství nebo služeb. Podle toho byl sestaven i připravený program.

Věříme, že naše zkušenosti, které bychom velmi rádi irácké delegaci předali, by mohly být následně využity v procesu obnovy země a přispět tak k rozvoji tohoto regionu v jihozápadní Asii.

Program návštěvy irácké delegace z provincie Al-Muthanna v PK

Neděle   20. 7. 2008

20:00              Příjezd do Plzně

Pondělí   21. 7. 2008

9:30 – 11:00              Exkurze-Vodárna Plzeň a.s. (provozování vodovodů a kanalizací, úprava a distribuce pitné vody, nakládání s  odpady, laboratoře, testování, měření, analýzy atd.)

- přijetí panem generálním ředitelem, Ing. Vostrým

11:30                          Přijetí delegace hejtmanem Plzeňského kraje; setkání s členy rady Plzeňského kraje

12:30              Oficiální oběd za účasti hejtmana Plzeňského kraje

14:30              Odjezd do Holýšova

15:00              Exkurze - Kabelovna KABEX v Holýšově (výroba kabelů a vodičů např. pro rafinérie, hlásiče, telekomunikaci, zabezpečení atd.)

- setkání s předsedou představenstva společnosti, s p. Kupilíkem

17:00                          Exkurze – Plzeňská teplárenská a.s. (fluidní kotel na biomasu, prezentace využití biomasy k energetickým účelům)

- setkání s technickým ředitelem společnosti, panem Ing. Holoubkem

18:00              Prohlídka historického centra města