Obchvat Plzně otevřen

17. prosince 2003 10:59, aktualizováno 09:59,

Plzeň se konečně dočkala! 15.12. 2003 byl za široké účasti čelních představitelů státu, kraje, města Plzně, okolních obcí  a v neposlední řadě i zástupců stavebních firem, slavnostně zprovozněn soubor staveb dálničního obchvatu města Plzně. Slavnostní program byl zahájen ve 14:00 hodin setkáním všech zúčastněných na mostě v Ejpovicích. Zde pak následovalo symbolické slavnostní přestřižení šesti pásek za jednotlivé stavby obchvatu a pásky hlavní, za celý soubor.

Následoval průjezd celou trasou, který byl ukončen na „odpočívce“ Šlovice. Krátce po 17:00 hodině propukl ohňostroj a soubor staveb byl zprovozněn pro veřejnost kolem 17:30 hodin.

Dálniční obchvat Plzně má být v celém rozsahu dokončen v polovině roku 2006. V té době dojde k úplnému propojení dálnice D5 z Prahy na Rozvadov, respektive až na  hranici s Německem se již pojede plynule pouze po dálnici. Do té doby bude automobilová doprava v úseku Útušice – Černice (cca 5 km) vedena po krajské silnici II/180.

mapa "Změna dopravní situace na dálnici D 5 v roce 2003" - viz. příloha