Plzeňský kraj podpoří fotbalový turnaj romských družstev

16. července 2009 14:10, aktualizováno 13:10, Mgr. Jana Filípková

Částkou ve výši 6 000,- korun podpořil Plzeňský kraj uspořádání celorepublikového fotbalového turnaje romských družstev „O pohár města Plzně“, který se uskuteční v sobotu 18. července 2009 v Plzni.

Zmíněná dotace, kterou získalo občanské sdružení „Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje“, bude využita na úhradu pronájmu prostor bolevecké Sokolovny, kde bude celorepublikový turnaj ukončen společenským večerem se slavnostním vyhlášením vítězů včetně předání pohárů, čestných medailí a diplomů.

Třetí celorepublikový romský turnaj v kopané se uskuteční v sobotu 18. července od 9.00 hodin na hřišti 33. ZŠ v ulici Terezie Brzkové 31 za přítomnosti radní Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Dagmar Terelmešová, která zahájí klání čestným výkopem. Utkají se zde družstva z řady českých měst, např. z Plzně, Karlových Varů, Strakonic, Hodonína, Liberce a dalších.