Plzeňský kraj prohloubí spolupráci s Dolním Bavorskem

15. února 2011 10:22, aktualizováno 09:22,
Náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner přijal na krajském úřadu vládního prezidenta Dolního Bavorska Heinze Grunwalda a landráty tří bavorských okresů.

Hlavním tématem pracovního jednání byla přeshraniční spolupráce. „Věřím, že z naší spolupráce vzejdou smysluplné projekty, které budou prospěšné lidem na obou stranách hranice,“řekl při svém úvodním slovu k jednání Ivo Grüner.

Všichni účastníci pracovního jednání se shodli na bilaterální spolupráci a vymezili si její konkrétní možnosti. „Plzeňský kraj je pro nás důležitý a silný partner. Máme hodně podobných problémů i společných cílů a během naší činnosti objevíme jistě další ,“ uvedl Heinz Grunwald.

V závěru jednání se zástupci obou regionů dohodli na nutnosti vymezení jasně definovaných projektů v oblastech cestovního ruchu, školství, vědy a výzkumu, hospodářství a dopravy.

vládní prezident Dolního Bavorska a landráti bavorských okresů