Poslanec německého Spolkového sněmu navštívil krajský úřad

22. června 2011 08:51, aktualizováno 07:51,

Náměstek hejtmana Ivo Grüner se 21.6. 2011 na KÚPK sešel k pracovnímu jednání s poslancem německého Spolkového sněmu Peterem Aumerem. Poslance doprovázel poradce Jens Henning. Předmětem jednání byl region Dunaj Vltava. Ivo Grüner a Peter Aumer zhodnotili přínosy projektu pro rozvoj regionu, současný stav příprav projektu a prezentace na Dni Evropského regionu 10.7. v Regensburgu. Důležitá je společná podpora strategického železničního spojení Praha - Mnichov přes Domažlice (tzv. Dunajskovltavská dráha). Hovořilo se také o důsledcích otevření německého pracovního trhu 1.5. 2011, o plánovaném odstavení jaderných elektráren v SRN v roce 2022 a vlivu na rozvoj regionu, možné dopady na Plzeňský kraj (výpadky v elektrické síti, zdražení elektrické energie. Ivo Grüner ocenil přínos přeshraniční spolupráce projekt Plzeňský kraj - Horní Falc. (součást projektu Evropští sousedé poběží od 1.7. 2011, probíhá příprava na čerpání dotací v příštím programovém období, plány: snaha oslovit subjekty i dále od hranic a motivovat ke spolupráci dosud nezapojené obce).

I.Grüner předává P.Aumerovi koš s regionální potravinou

I.Grüner, P.Aumer a J.Henning