Představení Evropského regionu Dunaj-Vltava

11. července 2011 15:07, aktualizováno 14:07,
Ve dnech 9.- 10. července 2011 se v německém Řezně konal „Den Evropského regionu Dunaj-Vltava 2011“. Díky mnoha informačním stánkům jednotlivých regionů projektu Evropského regionu Dunaj-Vltava si mohli občané Řezna i turisté vytvořit představu o plánovaném Evropském regionu.

V rámci víkendové akce se v Říšském sněmu města Řezna konala odborná konference pro zvané hosty, kde vystoupili představitelé projektu z české a německé strany např. Hans Schaidinger (primátor města Řezna), Franz Löfler (prezident krajského sněmu Horní Falce), Dr. Günther Knötig (Země Horní Rakousko), Prof. Dr. Dr. h.c. Joachim Müller (ředitel ústavu pro výzkum pracovního trhu a profesního trhu spolkové agentury práce) a PaedDr. Věra Kolmerová (vedoucí oddělení pro zahraniční zaměstnanost na Ministerstvu práce a sociálních věcí, Praha). Odborné konference se zúčastnila také bavorská státní ministryně Emilia Müller, vládní prezidentka Horního Falcka Brigitta Brunner a náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner.

Dosavadní kroky vedoucí k evropskému regionu Dunaj Vltava představil Dr. Günther Knötig, koordinátor projektu iniciativy Dunaj-Vltava z Horního Rakouska. Do roku 2012 má být vyjasněn vývojový potenciál v regionech v oblastech hospodářského vývoje, cestovního ruchu, dopravy, vědy, vzdělání, technologií, inovací, sociální sféry a zdravotnictví. Taktéž má být navržena organizační struktura budoucího evropského regionu Dunaj-Vltava. V roce 2012 dojde k založení společného evropského regionu Dunaj-Vltava a tím také ke konkrétnímu prosazení slibných projektů, které budou vyplývat z provedených analýz.

Po odborné konferenci představili na náměstí Neupfarrplatz zástupci jednotlivých zúčastněných regionů plánovaný Evropský region Dunaj-Vltava široké veřejnosti.

Ivo Grüner při představování Evropského regionu veřejnosti

tisková konference - zleva: Franz Löffler, Hans Schaidinger, Fridrich Bernhofer, Ivo Grüner