Představitelé kraje se sešli se starosty okresu Domažlice

05. března 2010 12:28, aktualizováno 11:28,

Také v letošním roce pokračují představitelé Plzeňského kraje a zástupci Krajského úřadu PK v sérii návštěv jednotlivých okresů. Na setkání se starosty okresu Domažlice v Horšovském Týně 4.3.2010 řešilo 44 představitelů obcí a měst tohoto okresu své problémy a požadavky.

Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová a radní Plzeňského kraje shrnuli a zhodnotili roční působení na svých postech. Každý pak informoval o hospodaření, aktivitách a plánovaných projektech ve svých gescích. Starostové získali údaje z oblasti ekonomiky, dopravy, regionálního rozvoje, školství, zdravotnictví, sociálních věcí nebo životního prostředí.

Odbor informatiky KÚPK připomněl starostům bezplatná školení na půdě úřadu, na která je možné se kdykoli přihlásit.

Chystaný projekt „Plzeňský kraj-bezpečný kraj“ představil jeho koordinátor na KÚPK Zdeněk Weber. Zároveň přiblížil plánované akce v rámci projektu.

Na závěr byl prostor pro starosty obcí a jejich dotazy směrované představitelům kraje. Z úst starostů okresu Domažlice nejčastěji zaznívaly stesky na téma-kamiony na silnicích 2. a 3.tříd.

Další setkání se starosty-tentokrát z okresu Plzeň-Jih je na programu představitelů Plzeňského kraje 1.4.2010.

Rada Plzeňského kraje

Starostové v kině v Horšovském Týně