Představitelé kraje se sešli se starosty z Klatovska

09. listopadu 2005 18:49, aktualizováno 17:49,

Na setkání s představiteli kraje dorazilo do šumavské Sušice na šest desítek starostů z klatovského okresu. „Města a obce jsou pro nás rovnocennými partnery a jsme připraveni k otevřené a přímočaré komunikaci a při řešení problémů jsme v rámci našich možností připraveni vždy vyjít vstříc“, uvedl na úvod setkání hejtman Petr Zimmermann. Zástupci měst a obcí získali řadu informací z oblastí životního prostředí, dopravy, kultury, regionálního rozvoje, zdravotnictví a sociálních věcí apod. a nechyběly ani informace o vyhlašovaných dotačních programech kraje na rozvoj venkova, na podporu výstavby víceúčelových hřišť, na obnovu a záchranu památek a památkových zón, na ekologické projekty a další.

Hejtman Petr Zimmermann také zmínil otázku Šumavy a Národního parku Šumava. Problematika kůrovce či zónace parku se dotýká řady obcí a měst v tomto okrese. Plzeňský kraj se neztotožňuje s názorem parku v otázce rozsahu bezzásahového území, do této 1. zóny  by dle kraje mělo být zahrnuto maximálně 15% území. „Šumava vždy byla krajinou kulturní, lidé zde vždy žili a žijí. Návrat ke zcela přírodním procesům, který správa parku prosazuje, je velmi ambiciózním projektem“, řekl k otázce Šumavy Petr Zimmermann.

Alena Šatrová, tisková mluvčí