Prevence kardiovaskulárních onemocnění

29. října 2007 09:24, aktualizováno 08:24, Mgr. Jana Filípková

Ve čtvrtek 1. listopadu se na Krajském úřadě Plzeňského kraje uskuteční pod záštitou  náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Mgr. Olgy Kalčíkové a člena Rady Plzeňského kraje Ing. Mgr. Pavla Karpíška informační seminář na téma „Prevence kardiovaskulárních onemocnění“  pořádaný Krajskou hygienickou stanicí Plzeňského kraje se sídlem v Plzni.

„Již potřetí se setkají starostové měst a obcí, odborní pracovníci z oblasti školství, zástupci Škol podporujících zdraví, průmyslových podniků a závodů Plzeňského kraje s odborníky – lékaři a odbornými pracovníky ve zdravotnictví, aby se seznámili s vybranými ukazateli zdravotního stavu obyvatelstva v Plzeňském kraji“, říká Ing. Mgr. Pavel Karpíšek k připravované akci.

A dodává: „Kardiovaskulární onemocnění jsou nejčastější příčinou úmrtí v Plzeňském kraji a tvoří nejzávažnější příčinu invalidity. Prevence těchto onemocnění se stala v posledních letech jednou z priorit  v oblasti podpory zdraví a zdravotní politiky v ČR“.