Prohlášení hejtmanů a starostů Plzeňského a Středočeského kraje

04. srpna 2011 10:56, aktualizováno 09:56,

Hejtman Středočeského kraje David Rath, hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec a starostové brdských obcí se na společném jednání 3.8.2011 v Příbrami seznámili se svými stanovisky k postupu o plánovaném zrušení Vojenského újezdu Brdy.

Hejtmani vyzývají vládu, aby jasně deklarovala, jak hodlá dále postupovat v této záležitosti a přijala k tomu usnesení.

Vláda by ve svém usnesení měla také jasně říci, jak zabezpečí bezpečnost daného území, zejména pak likvidaci ekologické zátěže, pyrotechnický průzkum a odstranění nebezpečné munice.

Zároveň budou oba kraje usilovat o vyhlášení tohoto území za chráněnou krajinnou oblast.

Vedení krajů bude také respektovat názory dotčených obcí a je připraveno s nimi situaci řešit.

Veškeré další detaily spojené s případným převzetím Vojenského újezdu Brdy budou kraje řešit až po konkrétním a závazném stanovisku vlády.

„Dohodli jsme se, že problémy s katastry budeme řešit, až skutečně vláda dá závazné stanovisko a harmonogram, což zatím není, takže není důvod něco rozdmýchávat, “ řekl po jednání hejtman Milan Chovanec.

Odpovědi na další otázky dostanou kraje na schůzce s ministrem obrany, která se uskuteční 11.srpna v Jincích.

Foto : Jiří Kubík

Milan Chovanec a starosta Příbrami Josef Řihák při přijetí na radnici

David Rath, Josef Řihák a Milan Chovanec při jednání se starosty

diskuze se starosty brdských obcí