První výměnný pobyt úředníků

31. března 2008 13:07, aktualizováno 12:07, Mgr. Jana Filípková

V úterý 1. dubna odjíždí osm úředníků Krajského úřadu Plzeňského kraje na výměnný pobyt do Regensburgu v rámci přeshraniční spolupráce mezi Plzeňským krajem a vládami Horního Falcka a Dolního Bavorska. Tato výměna je financována německou stranou z programu INTERREG.

Osm účastníků ze tří odborů KÚPK (regionálního rozvoje, životního prostředí a Odboru fondů a programů EU) stráví čtyři dny na obdobných odborech Úřadu vlády Horního Falcka, kde budou mít možnost porovnat způsob úřadování na české a německé straně, seznámí se s fungování vlády v konkrétní spolkové zemi Německa apod. První den budou osobně přivítáni novou prezidentkou Horního Falcka Brigitou Brunner.

Koordinátorem výměnné akce za českou stranu je radní Plzeňského kraje Ing. Jiří Kalista pro oblasti regionálního rozvoje, zemědělství a podpory fondů EU.

V červnu letošního roku budou mít čeští úředníci na oplátku možnost ukázat svým kolegům z Horního Falcka činnost Krajského úřadu Plzeňského kraje.