Radní Miroslav Brabec ocenil nejlepší běžce na plzeňskou věž

01. dubna 2011 18:51, aktualizováno 17:51,

V pátek 1.4..2011 se konal v rámci Apriliády na plzeňském náměstí tradiční a velmi oblíbený „Běh na plzeňskou věž“. Vítězům letošního ročníku předali ceny radní Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Miroslav Brabec a náměstkyně  primátora pro kulturu Eva Herinková. Plzeňský kraj podporuje výrobce regionálních potravin a proto nechyběly obrovské dárkové koše plné dobrot s titulem Regionální potravina. Koš vyhrála svým výkonem 1:35 Markéta Kellarová a z mužů byl nejlepší Luděk Holub, který se dostal na plzeňskou věž za 1:05 minuty.  Rekordní čas v této disciplíně - v mužské kategorii - je 0:58:36. Náměstkyně Eva Herinková si na věž také vyběhla a její čas 3:30 patřil mezi ty lepší. Na hlavní scéně pak pokračoval bohatý kulturní program. Současně s Apriliádou se na náměstí konají  Josefovské trhy.

M.Brabec a E.Herinková gratulují L.Holubovi

Miroslav Brabec předal vítězce koš s reginálními potravinami a květinu