Setkání komunálních politiků

19. září 2003 09:53, aktualizováno 08:53,
 V úterý 16. září 2003 se na zámku v Horšovském Týně uskuteční setkání starostů obcí III. stupně Plzeňského kraje a zemských okresních radů a starostů svobodných měst z oblasti Horního Falcka a Dolního Bavorska.

Setkání se uskuteční v rámci přeshraniční spolupráce Plzeňského kraje a bavorských regionů Horní Falcko a Dolní Bavorsko. Podnětem pro jeho uspořádání je potřeba obnovení kontaktů, které byly přerušeny zánikem okresů a vznikem obcí s rozšířenou působností. Cílem setkání je obnovit vztahy, které po rozšíření Evropské unie budou základním kamenem regionální spolupráce a budou jimi vytvořeny podmínky pro realizaci společných projektů a čerpání finančních podpor v rámci programu INTERRREG III A.

Setkání se zúčastní zástupce hejtmana Plzeňského kraje radní Stanislav Rampas a prezident vlády Horního Falcka Dr. Wilhelm Weidinger.