Setkání starostů v rámci přeshraniční spolupráce

15. září 2003 11:49, aktualizováno 10:49, Mgr. Jana Filípková

V úterý 16. září se na zámku v Horšovském Týně uskuteční v rámci přeshraniční spolupráce setkání starostů obcí III. stupně Plzeňského kraje a zemských okresních radů a starostů svobodných měst z oblasti Horního Falcka a Dolního Bavorska.

Podnětem pro uspořádání tohoto setkání je potřeba obnovení přeshraničních kontaktů, které byly přerušeny zánikem okresů a vznikem obcí s rozšířenou působností. Věříme, že obdobná setkání komunálních reprezentantů obou regionů napomůžou obnovit vztahy, které po rozšíření Evropské unie budou základním kamenem regionální spolupráce a budou jimi vytvořeny podmínky pro realizaci společných projektů a čerpání finančních podpor v rámci  programu INTERREG III A.

Setkání se zúčastní také zástupce hejtmana Plzeňského kraje pan Stanislav Rampas a prezident vlády Horního Falcka pan Dr. Wilhelm Weidinger.