Setkání zástupců hotelů z česko-bavorského pomezí

12. října 2007 10:51, aktualizováno 09:51, Mgr. Jana Filípková

V zastoupení hejtmana Plzeňského kraje se Mgr. Olga Kalčíková, náměstkyně pro cestovní ruch, marketing a neziskové organizace, zúčastnila v pondělí 8. října 2007 v Srní slavnostního zahájení činnosti sdružení šumavských hotelů Q-TOP HOTELS.

Desítka hotelů z celého česko-bavorského šumavského pomezí uzavřela smlouvu o vzájemné spolupráci jak v oblasti propagace, tak při organizování kulturních a dalších akcí. „Význam takového sdružení je opravdu velký“, uvádí svůj pohled na věc Mgr. Kalčíková a pokračuje „již řadu let se snažím přesvědčovat, že cestovní ruch není jen záležitostí obcí a jednotlivých podnikatelů. Naopak, jen při široké spolupráci, výměně informací a společné propagaci se může podařit nabídnout ucelený program, který bude znamenat opětovné vracení spokojených turistů do našeho regionu. Vznik takového hotelového sdružení představuje také možnost připravit kvalitní projekt, jenž by získal i prostředky z fondu EU pro přeshraniční a mezinárodní spolupráci. Tedy je to krok inspirativní i pro ostatní podnikatele v cestovním ruchu. Již před dvěma lety jsem něco podobného iniciovala v Klatovech a díky tomu několik klatovských hotelů zlepšilo svoji propagaci. Bylo by třeba, aby neustrnuly, ale hledaly další cesty. Toto je jedna z nich“.

Ze setkání zástupců hotelů z česko-bavorského šumavského pomezí