Slavnostní podpis Dohody o spolupráci na podporu odborného školství a technických povolání v Plzeňském kraji

06. prosince 2011 15:25, aktualizováno 14:25,

V rámci projektu IQ Industry byla v pondělí 5. prosince 2011 v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje podepsána Dohoda o spolupráci na podporu odborného školství a technických povolání v Plzeňském kraji.

Za Plzeňský kraj dohodu podepsal náměstek hejtmana pro oblasti školství, mládež a sport Jiří Struček. Dalšími partnery jsou Sdružení automobilového průmyslu, Úřad práce ČR a Vzdělávací agentura Kroměříž. Mezi hosty nechyběl emeritní rektor ZČU v Plzni Josef Průša či ředitelé pěti partnerských středních škol.

Cílem projektu IQ Industry, který volně navazuje na projekt IQ Auto, je efektivní podpora středního odborného školství. Klíčovými aktivitami jsou mimo jiné semináře oborníků z průmyslových firem na odborná témata inovací v průmyslových firmách hlavně pro učitele odborných předmětů a odborného výcviku ve středních odborných školách.

V Plzeňském kraji se do projektu zapojily tyto školy :

Střední odborné učiliště elektrotechnické , Plzeň, Vejprnická 56

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761

Střední průmyslová škola, Tachov , Světce 1

Střední škola, Horní Bříza, U Klubu 302

Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček při slavnostním podpisu s Ing. Jiřím Herodesem, ředitelem Vzdělávací agentury Kroměříž, s. r. o.