Speciálně pedagogická konference v Plzeňském kraji

29. listopadu 2004 16:32, aktualizováno 15:32, Ing. Milan Kozel

Speciálně pedagogickou konferenci za účasti německých odborníků zorganizoval 22.-24. listopadu Odbor školství, mládeže a sportu (OŠMS) Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Od pondělí do středy navštívili němečtí hosté za doprovodu zaměstnanců OŠMT KÚPK řadu škol a školských zařízení zřizovaných Plzeňským kraje a obcemi, kde se kromě prohlídky a seznámení s chodem a činností instituce zúčastnili i odborných diskusí o fungování speciálního školství u nás a v Německu. Ve středu ve 13 hodin byl zahájen závěrečný seminář v sále Zastupitelstva Plzeňského kraje. Závěrečného semináře se zúčastnilo mnoho ředitelů a pedagogických pracovníků speciálního školství Plzeňského kraje i dalších zájemců. Vedl ho PaedDr. Zdeněk Oulík, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu KÚPK a pan Soenke Asmussen, pracovník Kultusministeria země Baden-Württemberg. Němečtí i čeští kolegové si vyměnili své názory na průběh a program konference a vyjádřili potřebu dalšího rozšíření a prohloubení spolupráce českého a německého speciálního školství. Na závěr semináře pan Asmussen poděkoval organizátorům této konference a všem dalším pracovníkům, kteří se na této akci podíleli, a pozval je k návštěvě obdobné speciálně pedagogické konference, která se uskuteční v příštím roce ve spolkové zemi Badensko-Württembersko.

Díky výtečné organizaci ze strany jednotlivých škol a školských zařízení i OŠMS KÚPK, se Speciálně pedagogická konference všem zúčastněným líbila a byla přínosem pro všechny ředitele speciálních škol a školských zařízení našeho kraje i hosty ze Spolkové republiky Německo.

Konference probíhala formou návštěv v různých speciálních zařízeních a školách. Německá strana se tak mohla seznámit s českým speciálním školstvím

Na závěrečném semináři měli všichni účastníci možnost vyjádřit se ke konferenci a sdělit, v čem byla přínosem a co si z ní odnesli

Pan Sönke Asmussen z ministerstva kultury Bádenska-Württemberska a pan PaedDr. Zdeněk Oulík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚPK při závěrečné diskuzi