Starostové brdských obcí se sejdou s představiteli kraje

02. března 2010 15:24, aktualizováno 14:24,

Tisková konference ke koordinační schůzce představitelů Plzeňského kraje se starosty brdských obcí se koná ve středu 3.3.2010 na KÚPK ve 12.00 hod v místnosti č.213.
Setkání se starosty se zúčastní hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová, náměstek hejtmanky Ivo Grüner, radní Václav Koubík, krajský zastupitel a poslanec PČR Václav Votava a další. Představitelé Plzeňského kraje seznámí starosty s možnostmi získání finančních prostředků ze státního rozpočtu a fondů EU.
Některé brdské obce usilují o finance na projekty infrastruktury nebo na stavbu kanalizace. Týká se to těch vesnic, v jejichž blízkosti měl stát radar, který měl být součástí plánované protiraketové obrany. Vesnice je kvůli slíbeným podporám rozjely nákladné investiční projekty, a teď se bojí, že když není radar, nebudou ani peníze. Podpora obcím byla ale formálně odsouhlasena nezávisle na tom, jestli tady americký radar skutečně bude stát.