Stejná šance - Zaměstnavatel 2006 v Plzeňském kraji

obrazek
03. května 2006 16:04, aktualizováno 15:04, Mgr. Jana Filípková
 

 

„Velice rád chodím do zaměstnání. V práci je přátelská atmosféra“ píše pan Jiří ve své nominaci. Pan Jiří se přes své zdravotní postižení rozhodl pracovat v běžném, nechráněném prostředí. Má plný invalidní důchod a tak se dalo předpokládat, že bude práci hledat jen velmi těžko a možná ji vůbec nenajde. Obrátil se proto o pomoc na nedávno vzniklou Agenturu podporovaného zaměstnávání Sdružení Ledovec v Rokycanech, která je spolu s mateřskou Agenturou podporovaného zaměstnávání Ledovec v Plzni zatím jedinými poskytovateli této služby v Plzeňském kraji. Podařilo se – v současné době pracuje pan Jiří jako pomocný dělník v zahradnictví ke spokojenosti své i svého zaměstnavatele.

Toto je jeden z příběhů, které se staly základem nominací zaměstnavatelů do plzeňského regionálního kola soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel 2006.

 

2. ročník této soutěže vyhlásilo v únoru letošního roku občanské sdružení Rytmus ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR v rámci programů Národní politiky podpory jakosti. Soutěž byla vyhlášena pro zaměstnavatele, kteří na běžném pracovišti zaměstnávají zdravotně či jinak znevýhodněného člověka. Probíhala v prvním kole v regionech a vítězné firmy z jednotlivých regionálních kol postupují do národního finále soutěže.

 

V Plzeňském kraji soutěž organizovalo Sdružení Ledovec, jehož Agentury pro podporované zaměstnávání úzce spolupracují s občanským sdružením Rytmus, s podporou a spoluprací plzeňské Krajské hospodářské komory. Do konce března mohla veřejnost zasílat do soutěže nominace, které pak posuzovala odborná hodnotitelská komise, složená ze zástupců vyhlašovatelů Mgr. Pavly Baxové, ředitelky občanského sdružení Rytmus a ing. Zdeňka Mužíka, předsedy KHK Plzeňského kraje, a dále Mgr. Olgy Kalčíkové, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti cestovní ruch, marketing a neziskové organizace.

 

Komise při hodnocení přihlížela například k typu uzavřeného pracovněprávního poměru, k délce jeho trvání, k přizpůsobení pracovních podmínek zaměstnanci, ale například i k zapojení pracovníka do neformálních firemních akcí a ochotě firmy zaměstnávat pracovníky s handicapem opakovaně. K postupu do národního finále nakonec z desítky nominovaných vybrala komise prodejnu A-Keramika Plzeň, která zaměstnává dlouhodobě zaměstnance na invalidním vozíku, společnost WEILER Holoubkov za dlouhodobé zaměstnání a úpravu pracoviště zaměstnance se zdravotním postižením a firmu Jan Janespal z Plzně, která projevila velkou vstřícnost při zaměstnání dvou pracovníků s postižením.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků regionálního kola bylo příležitostí k přátelskému setkání zaměstnavatelů se zástupci státní správy a samosprávy, úřadů práce a dalších organizací, kterých se zaměstnávání občanů s postižením dotýká, dne 26. dubna 2006 v 11.00 hodin v prostorách Krajské hospodářské komory v budově Business Centra Bohemia v Plzni. Národní finále vítězů regionálních kol se odehraje v Praze 11. května 2006.

 

  

Soutěž je součástí projektu „Podporované zaměstnávání pro sociálně odpovědné firmy“. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a českým státním rozpočtem. Soutěž si klade za cíl podpořit podniky, které zaměstnávají osoby s postižením, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby s handicapem zaměstnávaly.

 

Ze slavnostního vyhlášení výsledků regionálního kola

 

Ze slavnostního vyhlášení výsledků regionálního kola

 

Soubory ke stažení