Stránky obce Plzeňského kraje se umístily na 3. místě v republice

obrazek
11. dubna 2008 10:37, aktualizováno 09:37, Mgr. Jana Filípková
 

 

Plzeňský kraj si v letošním roce odnesl z jubilejního 10. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky „Zlatý erb“[1] 3. místo. Zásluhou o získání tohoto ocenění mají webové stránky obce Nečtiny (www.nectiny.cz), které se v celostátním měřítku umístily na bronzové příčce v kategorii „Nejlepší webová stránka obce“. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Odborná porota 3. místem ocenila zveřejňování aktualizovaného dění obce, přehledné uspořádání povinných informací, logické ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, ale i výtvarné řešení a bezbariérovou přístupnost.

Webové stránky obcí Plzeňského kraje byly naposledy v soutěži Zlatý erb oceněny v roce 2004, kdy obec Němčovice (www.nemcovice.cz) získala „Cenu veřejnosti udělenou sdružením BMI[2]“ a portál Plzeňského kraje www.plzensky-kraj.cz získal ve stejném roce „Zvláštní cenu odborné poroty“.

Počty soutěžících každým rokem rostou. Do letošního ročníku se přihlásilo ze všech krajů rekordních 592 soutěžních webů služeb a turistických prezentací a „Zlatý erb“ se prokázal jako účinný nástroj zvyšování kvality webů našich měst a obcí. 

 

Další informace naleznete na webových stránkách soutěže http://zlatyerb.obce.cz.



[1]          Soutěž je pořádána ve spolupráci se sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČR, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Březen - měsíc Internetu.

Osobní záštitu nad celou soutěží převzal náměstek ministra vnitra Mgr. Zdeněk Zajíček. Nad cenou o nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Ing. František Dohnal. Krajská kola vyhlašují kraje ČR.

Soutěž byla v roce 2002 oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a již tradičně poutá pozornost našich měst, obcí a veřejnosti.

 

[2]             BMI sdružení je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je podpora rozvoje Internetu jako globálního komunikačního prostředku založená v červnu 1999.