Vyhlášení soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2010

17. srpna 2010 15:55, aktualizováno 14:55,

V soutěži Regionální potravina Plzeňského kraje 2010 vyhrál Krchlebský koláč paní Heleny Konopíkové.
„Zvolila jsem Krchlebský koláč zejména pro jeho dlouhodobou kvalitu a charakter regionální potraviny,“ zdůvodňuje svou volbu hejtmanka Milada Emmerová, která předala vítězce Pohár hejtmanky Plzeňského kraje pro nejlepší regionální výrobek.
Do 1.ročníku soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2010 se přihlásilo pětadvacet regionálních výrobců potravin. Soutěžili celkem v šesti kategoriích.
Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v sobotu 14.8.2010 odpoledne v Městském kulturním středisku v Domažlicích. Ceremoniál v úvodu navštívil také prezident ČR Václav Klaus, který neváhal ochutnat vítězné vzorky. Přítomen byl prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, předseda agrární komory Plzeňského kraje Jaroslav Šíma, ředitel Krajské veterinární správy Richard Bílý a řada dalších hostů.
  Pohár za nejlepší bio výrobek udělil radní PK pro oblast životní prostředí a zemědělství Petr Smutný Jaroslavu Hruškovi za Stvolenský mošt jablečný s mrkví.

Hodnotitelská komise se rozhodla doporučit hejtmance Plzeňského kraje Miladě Emmerové udělit Cenu regionální potravina Plzeňského kraje 2010 v jednotlivých kategoriích takto:

Podnik

Výrobek

Mléko a mléčné výrobky

Josef Martínek

Šumaváček

Pekařské a cukrářské výrobky

Helena Konopíková

Krchlebský koláč

Masné výrobky

Drůbežářský závod Klatovy a.s.

Dětské párky

Alkoholické a nealkoholické nápoje kromě vína

Pivovar - restaurant MODRÁ HVĚZDA s.r.o.

Dobřanský sekáč

Ovoce a zelenina

ALIMEX a.s. Nezvěstice

Jablko odrůda Julia

Zpracovna ryb Klatovy a.s.

Pstruh uzený, filet s kůží

Součástí soutěže je i deset ochutnávek produktů na dalších místech Plzeňského kraje. Cílem akce je především seznámit co nejširší veřejnost s potravinami vyráběnými v regionu.
Soutěž organizuje Krajská agrární komora Plzeň ve spolupráci s Místní akční skupinou Pošumaví z.s.p.o. a Úhlavou o.p.s.

M.Emmerová s vítězkou H.Konopíkovou

Prezident Klaus při ochutnávce