Zahájení provozu na silnici II/204 v průtahu obce Horní Bělá

12. října 2006 14:55, aktualizováno 13:55, Mgr. Jana Filípková

Slavnostní přestřižení pásky v pátek 13. října a zahájení provozu nového průtahu v obci Horní Bělá je symbolickým zakončením projektu, jehož předmětem byla kompletní rekonstrukce komunikace II/204 v délce 1 005 m, včetně vybudování chodníků a dešťové kanalizace. Jako vyvolanou investici bylo po provedení nevyhovujících hutnících zkoušek v úrovni zemní pláně nezbytné zrealizovat sanaci pláně v cca 75% stavby. Realizace projektu byla financována z rozpočtu Plzeňského kraje a z rozpočtu obce Horní Bělá. Investorem akce byl Plzeňský kraj (prostřednictvím Správy a údržby silnic Kralovice) a Obec Horní Bělá.

Celkové náklady části realizovaného projektu, které hradil Plzeňský kraj činily 20,4 mil. Kč, cena stavebních prací byla ve výši 15,8 mil. Kč. Zhotovitelem stavby byla společnost Berger Bohemia a.s. Realizace stavby byla zahájena v září 2005, dokončení stavby bylo zkráceno cca o 1 měsíc, neboť podle smlouvy o dílo měla být stavba původně zakončena koncem listopadu 2006.