Zastupitelstvo zvolilo hejtmana kraje

30. listopadu 2004 18:05, aktualizováno 17:05,

V úterý 30. listopadu 2004 se sešli ke svému prvnímu zasedání nově zvolení členové Zastupitelstva Plzeňského kraje. Zastupitelstvo Plzeňského kraje se skládá z 45 členů (počet zastupitelů je stanoven podle počtu obyvatel kraje), Rada Plzeňského kraje je devítičlenná (počet je též stanoven podle počtu obyvatel kraje). Všichni členové rady budou uvolněni, uvolněn je opět také předseda kontrolního výboru.

Na začátku ustavujícího zasedání složili všichni členové slib zastupitele. Poté proběhla volba hejtmana Plzeňského kraje, následovala volba jeho náměstků a radních, a předsedů a členů kontrolního a finančního výboru a výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Hejtmanem byl znovu zvolen MUDr. Petr Zimmermann. „Dovolte mi, abych poděkoval Zastupitelstvu Plzeňského kraje za znovuzvolení hejtmanem. Vstupujeme do 2. volebního období od vzniku Plzeňského kraje, ušli jsme první 4 roky kus cesty a máme na co navazovat. Především díky všem občanům kraje a jejich práci duševní i fyzické, jejich schopnostem a podnikavosti je Plzeňský kraj tak úspěšný. Je pro mne potěšením, ale i závazkem do budoucna, že Plzeňský kraj patří v rámci nejrůznějších externích hodnocení a auditů k těm nejúspěšnějším krajům v České republice. Jsem přesvědčen, že i krajská samospráva a úřad tomu svým malým dílem přispěli,“ uvedl ke svému zvolení hejtman Petr Zimmermann.

RADA PLZEŇSKÉHO KRAJE

MUDr. Petr Zimmermann (ODS) - hejtman Plzeňského kraje

MVDr. Václav Červený (KDU-ČSL)- 1. náměstek hejtmana pro oblasti školství, mládeže a sportu

Ing. Vladislav Vilímec (ODS)- náměstek pro oblasti ekonomiku, finance a majetek

Mgr. Olga Kalčíková (ODS) - náměstek pro oblasti cestovního ruchu, marketingu a neziskových organizací

Ing. Miroslav Jaroš (ODS) - člen rady pro oblast dopravy

Doc. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc. (KDU-ČSL) - člen rady pro oblast životního prostředí

Ing. Mgr. Pavel Karpíšek (ODS) - člen rady pro oblast zdravotnictví a sociálních věcí

Ing. Jiří Kalista (ODS) - člen rady pro oblast regionálního rozvoje, zemědělství a podpory fondů EU

Mgr. Martin Baxa (ODS) – člen rady pro oblast kultury a památkové péče

VÝBORY ZASTUPITELSTVA PLZEŇSKÉHO KRAJE

Zastupitelstvo Plzeňského kraje má celkem 3 výbory, které jsou sedmičlenné:

KONTROLNÍ VÝBOR:

Předseda:     Václav Šlajs (ČSSD)

Členové:       Ing. Mgr. Pavel Karpíšek (ODS), Petr Hošek (ODS), Ing. Ivo Rada (ODS), Doc. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc. (KDU-ČSL), Ing. Miroslav Pihrt (KSČM), Ing. Jiří Křemenák (SNK Nezávislí)

FINANČNÍ VÝBOR:

Předseda:     Jan Toman (ODS)

Členové:       Mgr. Ing. František Steiner (ODS), JUDr. Hynek Brom (ODS), Ing. Jaroslav Lobkowicz (KDU-ČSL), Ing. František Pátý (KDU-ČSL) , RSDr. Ladislav Urban (KSČM), Jaroslav Bauer (ČSSD)

VÝBOR PRO VÝCHOVU, VZDĚLÁVÁNÍ A ZAMĚSTNANOST:

Předseda:     Jaroslava Wollerová (ODS)

Členové:       Mgr. Martin Baxa (ODS), Prof. MUDr. Karel Novák, DrSc (ODS), Mgr. Eva Koenigsmarková (ODS), Ing. Jan Vrána (KDU-ČSL), PaedDr. Václav Petrus (SNK Nezávislí)

- na ustavujícím zasedání bylo zvoleno jen 6 členů výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, sedmý člen bude zvolen na dalším jednání zastupitelstva

Proslov hejtmana Petra Zimmermanna po jeho opětovném zvolení do funkce.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva bylo přítomno 44 zastupitelů ze 45.

Jeden zastupitel se z důvodu nemoci omluvil.