Bujesily mají nové bytové jednotky

25. června 2021 15:22, aktualizováno 30. června 2021 08:19, Mgr. René Zeithaml

V obci Bujesily byla dokončena vestavba čtyř bytových jednotek v obecním domě čp. 1. Jejich slavnostní otevření přestřižením pásky se uskutečnilo 25. června 2021 za účasti náměstka hejtmanky Pavla Karpíška a starosty obce Pavla Trepeše.

Finanční podporu na rekonstrukci bytů získala obec od Ministerstva financí ČR. Všechny byty již mají své nájemce, ve dvou z nich budou žít místní obyvatelé.

Ve víceúčelové budově, kde je zároveň obecní úřad, knihovna, prodejna, restaurace a sál, byl opraven prasklý článek litinového kotle na tuhá paliva z r. 1975, instalována dvě nová tepelná čerpadla voda – vzduch a provedena nová elektroinstalace a napojení na stávající rozvody otopné soustavy v celkové hodnotě 1.186.194 Kč. Tato akce byla podpořena Plzeňským krajem částkou 450 tisíc korun z dotačního titulu Odstraňování havarijních stavů a naléhavé potřeby obcí Plzeňského kraje 2021. Na zateplení a novou fasádu pak ještě dostane obec od kraje z Programu stabilizace a obnovy venkova 400 tisíc korun.