Chodská ulice v Nýrsku je nyní pro řidiče i chodce bezpečnější

29. června 2015 12:15, aktualizováno 11:15, Mgr. René Zeithaml

Před začátkem prázdnin byla dokončena rekonstrukce silnice III/19018 – Chodská ulice v Nýrsku.

Ačkoliv se jedná o komunikaci lokálního významu směrem k obci Hadrava, investoval do ní Plzeňský kraj prostřednictvím své společnosti Správa a údržby silnic Plzeňského kraje 13,5 milionu korun.

Důvodem této investice, kterou z plných 100% pokryje finanční podpora z fondů Evropské unie – Regionální operační program NUTS II Jihozápad, byl zcela nevyhovující stav povrchu uvedené silnice, která vykazovala četné nerovnosti a výspravy po rýhách uložených inženýrských sítí.

Projekt byl součástí komplexní stavby ve spolupráci s městem Nýrsko. V rámci rekonstrukce bylo optimalizováno a sjednoceno šířkové uspořádání celé komunikace, upravena napojení na přilehlé křižovatky a sjezdy k přilehlým, nemovitostem. Bylo vyřešeno odvodnění, rekonstruován povrch vozovky a nově upraveno parkování osobních automobilů obyvatel Nýrska žijících v Chodské ulici. Nové chodníky zvýší bezpečnost chodců a jejich důležité body jsou upraveny pro možnost využívání i osobami s omezenou schopností pohybu nebo orientace.

Fotogalerie: