Chytrá vesnice v Plzeňském kraji

20. května 2019 15:37, aktualizováno 21. května 2019 07:05, Mgr. Alena Marešová

Jaké jsou možnosti „Smart Village“? Jak lze chytrou vesnici financovat? Jaké zkušenosti mají s chytrými technologiemi za hranicemi? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví odborníci na semináři Chytrá vesnice, který pořádá Plzeňský kraj v pátek 30. srpna 2019 od 10:00 hodin v Plzeňském Prazdroji.

Seminář s názvem Chytrá vesnice se koná v rámci tradiční akce Plzeňského kraje – Festival regionálních potravin. Během semináře vystoupí odborníci ze Západočeské univerzity v Plzni, České zemědělské univerzity v Praze, Českého centra pro vědu a společnost nebo z bavorského ABERLAND REGia. Hlavním tématem bude Chytrá vesnice, ale z několika úhlů pohledu včetně představení možností financování chytrých technologií. Zajímavým bodem programu budou rovněž  pozitivní zkušenosti  se SMART technologiemi na bavorském venkově od našich německých sousedů. Seminář je zdarma a je určený pro starosty a zastupitele.