Delegace z čínské provincie Zhejiang navštívila Plzeňský kraj

12. prosince 2014 11:43, aktualizováno 10:43, Mgr. René Zeithaml

Na dvoudenní návštěvu Plzeňského kraje přijela delegace z čínské provincie Zhejiang, oblasti Pujiang, 10. a 11. prosince 2014. První den navštívila kraj a město Plzeň, kde je doslova učarovala chuť piva. Druhý den delegaci vedenou, honorární předsedou Čínského výboru pro propagaci mezinárodního obchodu (CCPIT), oblasti Pujiang panem Shi Zhenqiangem přijal na krajském úřadě námětek hejtmana Ivo Grüner společně s předsedou okresní hospodářské komory Plzeňsko Miloslavem Zemanem.

Obě strany vzájemně představily své regiony a bavily se o možnostech vzájemné spolupráce. Čína má zájem o růst ekonomické spolupráce. „Střední a východní Evropa je slabá z hlediska spolupráce. Je třeba hledat nové možnosti," uvedl Shi Zhenqiang.

Region Zhejiang má nejvíce soukromých podniků v Číně, oblasti Pujiang je známá především výrobou skla. Pujang bylo dokonce vyhlášeno krystalovým městem.

Fotogalerie: