Dětský domov Čtyřlístek v Plané převzal nový automobil

15. června 2012 14:26, aktualizováno 13:26, Bc. Klára Kubešová

Dne 6. června 2012 převzal Dětský domov Čtyřlístek, Planá ve Staré sladovně pivovaru Chodovar v Chodové Plané nový automobil Renault Kangoo. Automobil předal za firmu KOMPAKT Poděbrady s r.o. dětskému domovu ředitel firmy Ing. Pavel Černý v rámci projektu „Sociální automobil“. Vůz byl zakoupen prodejem reklamních ploch na autě 45 firmami a s finančním přispěním Plzeňského kraje. Slavnostního předání automobilu se zúčastnil i náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládež, sport a ekonomika pan Jiří Struček také zástupci města Planá.

Automobil převzala dojatá paní ředitelka Dětského domova Čtyřlístek, Planá Mgr. Jitka Tvarogová, díky níž budou mít děti snazší přístup nejen k lékařské péči. Paní ředitelka totiž požádala firmu KOMPAKT spol. s r.o. o přidělení automobilu, a ta její žádosti vyhověla. Výměnu zdlouhavého cestování hromadnými dopravními prostředky za pohodlnou cestu automobilem jistě nejvíce ocení nezletilé maminky, které v dětském domově pečují o své děti.

Paní ředitelka v době letních prázdnin dětský domov opouští, neboť odchází do důchodu. Děkujeme jí za dlouholetou a obětavou práci nejen pro dětský domov v Plané a věříme, že paní ředitelka bude hájit práva dětí v dětských domovech i nadále.

Náměstek hejtmana PK Jiří Struček s ředitelkou Dětského domova Čtyřlístek Jitkou Tvarogovou při předání automobilu.