Dotace kraje pomohla SHD Radochovy pořídit materiální vybavení pro mladé hasiče

12. prosince 2012 15:52, aktualizováno 06. února 2013 22:38, Mgr. René Zeithaml

V letošním roce se obci Radochovy na jižním Plzeňsku podařilo získat dotaci z fondu hejtmana Plzeňského kraje. „Chtěl bych poděkovat Plzeňskému kraji za finanční dotaci, díky níž si mohli mladí hasiči pořídit slušné materiální vybavení pro svoji sportovní činnost a tak reprezentovat Plzeňský kraj" uvedl Miroslav Hrubý, starosta obce Neurazy, pod kterou Radochovy patří.  Za dotaci byly pořízeny hadice na požární útok a na štafetu, savce a rozdělovač.

Sdružení dobrovolných hasičů v obci Radochovy čítá 42 členů, z toho je 14 dětí ve věku 6 až 13 let. Kolektiv mladých hasičů je v SHD tři roky.

Druhým rokem se děti zúčastňují okresních kol hry „Plamen" a jsou zapojeny i do ligy Plzně-jihu. Co se týče úspěchů, umísťují se v soutěžích průměrně kolem 10. místa. Díky novému vybavení věří, že se jim podaří výsledky zlepšit. Děti už se těší, až budou moci na jaře začít trénovat s novým vybavením na další soutěže v roce 2013.