Dožínky Plzeňského kraje a Farmářské trhy v Sušici

13. června 2017 15:03, aktualizováno 18. srpna 2017 14:05, Bc. Eva Mertlová

Také letos připravilo hejtmanství tradiční akci Dožínky Plzeňského kraje, a to na 19. srpna 2017 na náměstí v Sušici. Ukončení sklizně a poděkování za úrodu je tento rok spojeno s farmářskými trhy, které se konaly jako jedny z prvních v celém regionu a na náměstí Svobody budou začínat už v 8:00 hodin. Jejich součástí bude ochutnávka oceněných Regionálních potravin Plzeňského kraje. V 10:00 hodin zahraje Budvarka, představí se také folklorní soubory Šumavánek a Šumava i pěvecký sbor Svatobor. Chybět nebude také ukázka řemesla bednářů Plzeňského Prazdroje.

Na dožínkách nebude chybět ani tradiční dožínkový průvod, krojovaní zpěváci a muzikanti, koňské povozy, ženci a děvečky nesoucí dožínkový věnec a dožínkovou kytici.  Průvod se začne chystat v 11:00 hodin za doprovodu dechové hudby Solovačka Na Fufernách a tam také veřejnost bude moci  ochutnat regionální potraviny. Průvod se pak v 11:30 vydá přes Příkopy, dále Mostní ulicí až na náměstí Svobody, kde chasa předá hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi dožínkový věnec a starostovi Sušice Petru Mottlovi dožínkovou kytici. Za úrodu pak poděkuje farář farnosti Sušice Marek Antoni Donnerstag. Program poté pokračuje vystoupením Otavěnek a končí koncertem zpěváka Jakuba Smolíka.

Orientační mapka akce - ROZKLIKNĚTE!

Všichni jste srdečně zváni, přijďte si užít do Sušice hezkou sobotu!