Fotbalisté krajského úřadu vyhráli 1. česko-bavorský turnaj

28. května 2014 09:37, aktualizováno 08:37, Mgr. René Zeithaml

V pátek 23. května 2014 se mužstvo Krajského úřadu Plzeňského kraje zúčastnilo 1. česko-bavorského turnaje ve sportovním areálu SV Gündlkofen nedaleko města Landshut v Dolním Bavorsku. Dalšími účastníky turnaje byla mužstva Vlády Dolního Bavorska a města Straubing.

Tým krajského úřadu nastoupil v této sestavě: brankář - Mašinda, obrana - Kaňka, Beneš, Kopelent, Přibáň - záloha: Pekník, Lambor, Bachl, Gerstner, útok - Grüner, Jurík.

V prvním utkání porazil Krajský úřad fotbalisty města Straubing 2 : 0 po krásné střele Lambora a po Pekníkovo chytrém přehození soupeřova brankáře.

Druhý zápas proti Vládě Dolního Bavorska skončil nerozhodným výsledkem 1 : 1, když se za tým Krajského úřadu prosadil v malém vápně opět Pekník. Jelikož oba celky měly stejný počet bodů i skóre, rozhodl o vítězi turnaje penaltový rozstřel. V penaltách pak již hráči z Plzeňského kraje zcela dominovali a vyhráli je již ve 4. sérii v poměru 4 : 1.

Díky tomu se tak z celkového vítězství v rámci 1. česko-bavorského turnaje mohlo radovat mužstvo z Krajského úřadu.

Na podzim letošního roku je plánována odveta tohoto, která se uskuteční na půdě Plzeňského kraje.

Fotogalerie: