Hasiče a hasičky ocenil hejtman za sportovní výkony

31. srpna 2016 16:07, aktualizováno 15:07, Mgr. Alena Marešová

Hejtman spolu se členy rady ve středu 31. srpna ocenil hasiče a hasičky, kteří reprezentovali Plzeňský kraj na soutěžích v požárním sportu. První místo na Mistrovství ČR v požárním sportu získalo družstvo žen SDH Chválenice, celkové druhé místo pak družstvo mužů SDH Žebnice. Na mistrovství světa v Ostravě se reprezentanti z řad mužů žen umístili též na medailových pozicích.

Přijímání úspěšných osobností a sportovců z Plzeňského kraje se stalo již tradicí, a poroto bezprostředně po skončení Mistrovství ČR v požárním sportu v Brně (26. – 29. 8. 2016) pozval hejtman Václav Šlajs na krajský úřad úspěšné reprezentanty Plzeňského kraje, aby jim poděkoval a předal pamětní medaile hejtmana. Stejného ocenění se dostali i reprezentanti z Plzeňského kraje, kteří se zúčastnili Mistrovství světa v Ostravě (14. – 21. 8. 2016).

„Velmi si vážím hasičů, a to jak profesionálů, jejichž práce je fyzicky i psychicky náročná, tak hasičů dobrovolných, kteří jsou takovým stabilizačním prvkem v malých obcích a na vesnicích. Jsem pyšný na to, že v našem kraji jsou úspěšní sportovci z řad hasičů a k těmto úspěchům bych vám rád poblahopřál," řekl hejtman v úvodu setkání. Přijetí hasičů a hasiček na krajském úřadě se zúčastnil také senátor Jan Látka, náměstci hejtmana Ivo Grüner a Jiří Struček, radní Jaroslav Šobr a ředitel HZS PK František Pavlas.

Ocenění:

SDH Chválenice

1. místo na Mistrovství ČR družstev v požárním sportu (Brno)

Dominika Caltová
MUDr. Lucie Hirmerová
Lucie Reinwartová
Lucie Tůmová
Martina Jůzková
Monika Marešová
Markéta Marková
Andrea Nolčová, DiS
Bc. Barbora Škodová