Hasiči v Dýšině mají novou automobilovou stříkačku

17. září 2012 22:14, aktualizováno 21:14, Šárka Stará

V sobotu 15. 9. se v obci Dýšina na Plzeňsku konalo u příležitosti oslav 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Dýšina "Hasičské odpoledne". Jeho návštěvníci si mohli prohlédnout historická i současná hasičská vozidla, sledovat ukázky výcviku mladých hasičů nebo ukázky použití záchranářských psů.

Návštěvníci odpoledne viděli ukázky použití historické techniky.

Nová automobilová stříkačka v celé své kráse.

Vrcholem odpoledne bylo převzetí nové cisternové automobilové stříkačky Tatra TERN No 1 CAS 20, která byla pořízena za přispění Plzeňského kraje ve výši dvou milionů korun. Nákup nového vozidla podpořilo také Ministerstvo vnitra ČR jedním milionem a necelými dvěma miliony obec Dýšina. Kromě toho se vybralo ještě 200 tisíc korun formou sponzorských darů a sbírka bude pokračovat ještě do konce tohoto roku. Nová stříkačka však dýšinským hasičům slouží už teď. Vozidlo, které v Dýšině uživali dosud, se obec chystá prodat.

Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec si spolu s dalšími hosty poslechl hasičskou hymnu.

Nové stříkačce požehnal dýšinský farář Pavel Petrašovský.