Hejtman jednal s velvyslancem Ukrajiny

19. března 2013 15:11, aktualizováno 14:11, Mgr. René Zeithaml

Na Krajském úřadu Plzeňského kraje se v pondělí 18. března 2013 sešel hejtman Milan Chovanec a další členové krajské rady s velvyslancem Ukrajinské republiky Borysem Zajčukem.

Borys Zajčuk je ve své funkci teprve od listopadu 2012, a tak se jednalo o jeho první návštěvu v Plzeňském kraji. Smyslem schůzky bylo zjistit, jaké jsou možnosti spolupráce mezi Plzeňským krajem a Záporožskou oblastí na Ukrajině.

Ukrajinský velvyslanec představil Záporožskou oblast jako region průmyslu a zemědělství. „Jsme nakloněni tomu, poznávat nové oblasti. Myslím, že kromě počtu obyvatel a rozlohy jsou si naše regiony velmi podobné," řekl hejtman Milan Chovanec.

V následujících měsících se bude pracovat na smlouvě, tak aby byla připravena k podpisu v druhé polovině roku.