Jednání s prezidentem společnosti PILSEN STEEL

15. února 2012 09:54, aktualizováno 11:14,

Hejtman Milan Chovanec se dnes společně s radním Františkem Bláhou sešel na pracovním obědě s prezidentem společnosti PILSEN STEEL s. r. o. panem Igorem Šamisem. Ten také majetkově ovládá ruskou společnost BUMMAŠ. Dlouhodobá strategie pana Šamise je rozvíjet své aktivity v oblasti metalurgicko-strojírenského průmyslu. Ruská společnost BUMMAŠ je přední výrobce strojů a zařízení pro papírenský průmysl, těžbu ropy, lití trub z uhlíkových a legovaných ocelí a litin.   Na schůzce hejtman s prezidentem společnosti hovořili o rozvoji společnosti v rámci města Plzně a plzeňského regionu. Prezident potvrdil , že se chce společnost rozvíjet na území Plzeňského kraje a rozhodně nehodlá tento trh opouštět . „To je velmi dobrá zpráva, protože společnost zaměstnává více jak 1000 lidí,“konstatoval hejtman Milan Chovanec a dodává:„ Probíhala diskuze na téma bližší spolupráce s regionem v oblasti spolupráce se Západočeskou univerzitou, hospodářskou komorou a v dalších oblastech, tak jak může region tomuto zaměstnavateli pomoci a tak, jak zaměstnavatel může pomoci regionu. To byla hlavní témata, které jsme rozvinuli. Slíbili jsme si, že se budeme potkávat pravidelně, abychom se informovali o aktuální situaci na obou stranách.“

F.Bláha, M.Chovanec, I.Šamis