Klient Domova pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza oslavil 100. narozeniny

03. dubna 2013 16:26, aktualizováno 15:28, Mgr. René Zeithaml

3. dubna 2013 oslavil 100. narozeniny Vojtěch Rybníček, klient Domova pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza. Panu Rybníčkovi popřáli dva jeho synové, zaměstnanci Domova, zástupce obce a sociálního úřadu. Za Plzeňský kraj mu přišel popřát radní Zdeněk Honz.

Vojtěch Rybníček se narodil 3. dubna 1913 v Březí na Českobudějovicku. S maželkou Marií vychovali v Hunčicích na severním Plzeňsku 4 děti. Má rád přírodu, květiny, choval holuby a psal básničky. V Domově pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza je pan Rybníček od 1. září 2004. Nyní bydlí v jednolůžkovém pokoji. Rád chodí s pomocí chodítka na procházky do parku Domova.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza je příspěvkovou organizací Plzeňského kraje, která je zařízením sociálních služeb poskytující pobytové služby osobám se sníženou soběstačností z důvodů zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.