Knihu Příběh Plzeňského piva pokřtili pivem

23. prosince 2015 15:31, aktualizováno 18. ledna 2016 10:29,

V úterý 22. 12. 2015 se v Bavorské Rudě v expozici Plzeňského kraje Galerie  Kuns(t)räume grenzenlos uskutečnilo vánoční setkání představitelů Plzeňského kraje a významných hostů z bavorského příhraničí.

Knihu pokřtil náměstek hejtmana Jiří Struček (vlevo) a autor Pavel Stelzer.

Součástí akce byl křest knihy Příběh Plzeňského piva za přítomnosti Pavla Stelzera - samotného prapravnuka stavitele plzeňského pivovaru. Celou akci provázel příjemný duch Vánoc a přátelská sváteční atmosféra, která byla demonstrována společným zpěvem vánočních koled a četbou vánoční básně. „Akce, kde nechyběli významní hosté z bavorské strany, se stala jakýmsi symbolem přátelství a spolupráce mezi Plzeňským krajem a Bavorskem jako takovým a zároveň je i předzvěstí výborných vzájemných vztahů v časech budoucích," dodal náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček.