Kraj má podepsané memorandum s městem Can Tho

17. dubna 2015 10:07, aktualizováno 11:22, Mgr. Alena Marešová

Memorandum o navázání spolupráce s vietnamským městem Can Tho podepsal v pátek 17. dubna 2015 hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a předseda národního výboru města pan Le Hung Dung. Setkání se uskutečnilo v rámci návštěvy delegace z Plzeňského kraje ve Vietnamu.

Ve městě Can Tho žije 1,25 milionu obyvatel a má statut provincie. Cílem vzájemné spolupráce Plzeňského kraje a města Can Tho je podpora regionálních firem našeho regionu v jejich snaze získat mezinárodní kontakty, podpořit jejich export do Vietnamu a rozvinout užší kontakty s vietnamskou stranou i v oblasti cestovního ruchu, vzdělávání, kultury, energetiky, investic a průmyslu.

Delegace složená ze zástupců Plzeňského kraje, Asociace hospodářských komor Jihozápad, města Plzně, Západočeské univerzity v Plzni a také ředitelů velkých firem v kraji započala svoji pracovní cestu právě ve vietnamském městě Can Tho. Během následujících dnů budou vzájemná jednání probíhat tv Ho Či Minově městě, kde se zástupci Plzeňského kraje setkají s představiteli města a hospodářského života. Jednat se bude o možnostech navázání spolupráce ve všech oblastech života.

Fotogalerie: