Krajský úřad navštívila čínská delegace z města Fuyang

24. října 2014 13:34, aktualizováno 12:35, Mgr. Alena Marešová

Delegaci z čínského města Fuyang v čele s místostarostou města panem Qiu Fushui přijala v pátek 24. října 2014 na Krajském úřadě Plzeňského kraje náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková.

Během setkání byl hostům přestaven Plzeňský kraj prostřednictvím krátkého filmu. Náměstkyně Zdeňka Lišková vysvětlila funkci krajského úřadu, obcí a měst v rámci České republiky, zmínila také krátce druhy voleb do zastupitelstev a parlamentu. Krátce také vysvětlila strukturu řízení kraje a funkci volených orgánů.

Představitelé čínského města Fuyang navštívili Českou republiku vůbec poprvé a město Plzeň je podle jejich slov úplně okouzlilo. Zvali ale také k návštěvě města Fuyang, které má více než 2 000letou historii a přes 800 tisíc obyvatel. Město leží u moře a rozkládá se na několika ostrovech. Ve městě Fuyang je rozvinutý průmysl, turismus a velmi významný je zde lov ryb.

Fuyang leží v severozápadní části provincie Zhejiang, která je partnerskou provincií Plzeňského kraje.

Fotogalerie: