Krajský úřad navštívila delegace z Čínské federace literárních a uměleckých kruhů

02. července 2015 16:45, aktualizováno 15:45, Mgr. René Zeithaml

Krajský úřad navštívil 2. července 2015 víceprezident Čínské federace literárních a uměleckých kruhů pan Li Qianguang v doprovodu Číňanů z literárních a uměleckých kruhů. Výpravu přijal náměstek hejtmana Ivo Grüner společně s náměstkyní Zdeňkou Liškovou a radními Zdeňkem Honzem a Jaroslavem Šobrem.

Ivo Grüner představil přítomným Plzeňský kraj a česko-čínskou kancelář, která byla v Plzni nově otevřena. Li Qianguang představil činnost Čínské federace literárních a uměleckých kruhů a informoval o připravovaném čínském mezinárodním folkovém festivalu a pozval českou stranu k jeho návštěvě. Dalšími tématy bylo přátelství a spolupráce mezi oběma stranami.

Na závěr návštěvy proběhl zápis do pamětní knihy Plzeňského kraje.

Výprava se účastní kulturního programu v rámci Plzně - Evropského hlavního města kultury 2015.

Fotogalerie: