Křesadla roku 2014 mají další dobrovolníci

20. října 2014 08:27, aktualizováno 07:27, Mgr. Alena Marešová

Petr Jirásek, Lucie Pekárková a Oto Tichý jsou letošní držitelé ceny Křesadlo, kterou každoročně dostávají dobrovolníci, kteří svoji činností pomáhají lidem ve svém okolí. Letošní ceny byly předány v pátek 17. října 2014 v plzeňském kulturním domě Peklo.

Slavnostní večer předávání cen Křesadlo byl zahájen vystoupením dětského folklórního souboru Bolevecké základní školy v Plzni pod vedením Kateřiny Bednářové. Před samotným vyhlášením hlavních cen byli představeni všichni nominovaní, které navrhovala veřejnost. Návrh na ocenění může každým rokem posílat jakákoliv právnická nebo fyzická osoba. Podstatné je, aby navrhovaný dobrovolník působil v Plzeňském kraji. Návrh musí kromě kontaktních údajů obsahovat zdůvodnění toho, proč by měl být oceněn.

První křesadlo předal starosta prvního plzeňského obvodu Miroslav Brabec dobrovolníkovi Petru Jiráskovi. Jeho zásluhou znovu ožil kostel sv. Petra a Pavla v Dolanech u Hlinců, kde se nyní konají koncerty, mše, svatby a výstavy.

Lucii Pekárkové, která působí v městské charitě v Plzni, konkrétně v Domově sv. Aloise, předal cenu za její dobrovolnickou práci předseda národního dobrovolnického centra Hestia Jiří Tošner.

Z rukou radního Plzeňského kraje Jaroslava Šobra převzal třetí křesadlo Oto Tichý, který působí ve stacionáři v Soběkurech, Domově Radost v Merklíně, kde doprovází klienty.

„Když jsem dorazil na slavnostní předávání cen, potěšilo mě, že potkávám spoustu známých tváří. O to víc mě těší, že mohu cenu Křesadlo předat panu Tichému, kterého znám právě díky jeho působení v domově Radost u Merklína," uvedl radní Šobr.

Slavností atmosféru předávání cen dotvořilo vystoupení hudebního uskupení Glajstr Duo ve složení – zpěvák Filip Koryta, klavír Zdeněk Mihula.

Fotogalerie: