Liblínské slavnosti ožily hity Heleny Vondráčkové

23. srpna 2016 11:07, aktualizováno 10:09, Bc. Eva Mertlová

Tradiční Liblínské slavnosti se i letos konaly díky podpoře Plzeňského kraje. Oblíbenou prázdninovou akci pořádají Domov sociálních služeb Liblín, organizace zřizovaná Plzeňským krajem, která poskytuje služby lidem s fyzickým i duševním handicapem, a městys Liblín. V sobotu 20. srpna ožila rozkvetlá zahrada domova akcí, kterou si oblíbili dospělí i nejmenší návštěvníci. Ujít si ji nenechali ani členové krajské rady - náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast investic a majetku Zdeňka Lišková, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU, informatiky Ivo Grüner a radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz. Mezi významnými hosty byla i senátorka Milada Emmerová.

Úvodního slova a zároveň slavnostního zahájení slavností se ujal ředitel DSS Liblín Petr Kounovský. Tradičně také letos mezi hosty byla patronka zařízení, zpěvačka Helena Vondráčková, která zpříjemnila přítomným obyvatelům domova i návštěvníkům slunečné odpoledne svými songy. Předskokanem jí byla Bára zemanová s kapelou. Neopomenutelnou součástí programu byla také ukázka hasičského zásahu v podání malých soptíků z Němčovic.