Mateřskou školu v Nezvěsticích může navštěvovat více dětí

02. ledna 2013 13:14, aktualizováno 06. února 2013 21:17, Mgr. René Zeithaml

V Nezvěsticích byla 2. ledna 2012 otevřena nová třída pro nejstarší děti místní mateřské školy.

V bývalé tělocvičně, kterou využívaly děti 1. stupně základní školy, vznikla nová třída mateřské školy včetně sociálního zařízení. Nové prostory budou sloužit 24 dětem ve věku 5 a 6 let z Nezvěstic a spádových obcí. O děti se budou starat 2 učitelky.

Stravu zajistí jídelna základní školy.

Jsme vděčni základní škole a obci, že nám nabídly školní prostory a mohli jsme tak zvýšit kapacitu školky o 40 procent," uvedla ředitelky mateřské školy Marcela Kozáková.

Obecní úřad poskytl na úpravu prostor včetně přístupu a sociálního zařízení částku 400.000 Kč, mateřská škola pak 200.000 Kč.

Zahájení provozu navštívil i Zdeněk Honz, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí.

Krajský radní Zdeněk Honz předává květinu ředitelce mateřské školy Marcele Kozákové