Memoriál Stanislava Štrunce

obrazek
26. července 2012 11:55, aktualizováno 13:15,

O víkendu 21.- 22. července se konal již devátý ročník tradičního mezinárodního turnaje kategorie U19 memoriál Stanislava Štrunce. Ten, stejně jako v předcházejících letech, pořádala FC Viktoria Plzeň ve spolupráci s s Nadací sportující mládeže v rámci projektu TOP JUNIOR a pod patronací hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance.

Letošní ročník byl poprvé obsazen šesti týmy ze zahraničí. Tři bundesligové týmy (1.FC Norimberk, Hannover 96, Greuther Furth) polský Zaglebie Lubiň, maďarský Honvéd Budapešť a slovenský FC Nitra. Kompletní osmičku doplnila AC Sparta Praha a samozřejmě domácí FC Viktoria Plzeň.

V prvním zápase se v sobotu Viktoriáni utkali v Černicích s Greuther Furthem. Zápas byl v poli vyrovnaný, ale domácí byli úspěšnější v koncovce, když se před poločasem trefil Bešta a na konečných 2:0 upravil Holub. Odpolední sobotní zápas sehráli domácí proti maďarskému týmu Honvéd Budapešť, Viktoriáni sice prohrávali 0:1, ale po změně stran vyrovnal Mariánus po akci Hradeckého a zápas otočili domácí po kombinaci tejných hráčů, když tentokrát zakončoval přesně Hradecký.

V nedělním dopoledni čekal na mužstva poslední zápas ve skupinách, domácí již měli jistou účast ve finále, ale jejich soupeřem byl Hannover obhájce loňského prvenství. V prvním poločasu se trefili za domácí Doležal a Piroch, hosté se dostali do kontaktu po proměněné penaltě, ale dvougólové vedení pojistil svým druhým gólem Doležal. Podobně si ve druhé skupině vedl 1.FC Norimberk, který rovně ž všechna svá utkání vyhrál. Finálový zápas v Luční ulici byl tedy konfrontací dvou týmů, kteřé neztratily ani bod.

Samotný zápas měl velmi dobrou úroveň. Hosté šli brzy do vedení, když proměnili pokutový kop po faulu Chocholouška. Domácí ještě do poločasu vyrovnali, po krásné kombinaci uvolnil Pernglau, Hradeckého, který střelou k tyči skóroval. Ve druhém poločasu domácí dokonali obrat, když se po rychlé akci Hrdličky trefil přesně Doležal. Třetí branku vstřelil v závěru Holub po přihrávce Palky, a tak po závěrečném hvizdu mohli Viktoriáni zvednou pohár pro vítěze 9. ročníku memoriálu Stanislava Štrunce. Ceny vítězům  předával Mgr. Miroslav Brabec, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí.

Mohu upřímně říci, že letošní ročník byl co do kvality zúčastněných týmu na nejvyšší úrovni. Samozřejmě k tomu přispívá účast zahraničních družstev. Pro nás je potěšující, že jsme v konfrontaci obstáli a finálový zápas byl opravdovou ozdobou celého turnaje,“ komentoval klání trenér Viktorie Plzeň U19, Jiří Kohout.

Soupiska FC Viktoria Plzeň: Marek Špiroch, Jakub Šiman, Jakub Vondráček, Tomáš Glazer, Jiří Piroch, Ondřej Chocholoušek, Adam Čihák, Karel Palka, Dominik Lešek, Patrik Domabyl, Dominik Hradecký, Pavel Mariánus, Jakub Doležal, Jan Soroka, Pavel Bešta, Marek Pernglau, Ivo Vojtko, Petr Holub, Vítězslav Hrdlička.
Realizační tým: Jiří Kohout, Radek Schveinert, Martin Ticháček, Ludmila Beranové, Katka Franková