Na krajském úřadě zasedal Krizový štáb Plzeňského kraje

06. března 2013 13:33, aktualizováno 14:31, Šárka Stará

Na Krajském úřadu Plzeňského kraje se ve středu 6. března 2013 konalo jednání Krizového štábu Plzeňského kraje.

Vedle hejtmana Milana Chovance, který je předsedou Krizového štábu PK, se setkání zúčastnili také členové Bezpečností Rady Plzeňského kraje – náměstek hejtmana Václava Šlajs, ředitel Krajského úřadu PK Jiří Leščinský, ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaromír Kníže, ředitel Hasičského záchranného sboru PK František Pavlas,  ředitel Krajského vojenského velitelství Plzeň Roman Kučera a ředitel Zdravotnické záchranné služby PK Roman Sviták.

(zprava) hejtman Milan Chovanec, jeho náměstek Václav Šlajs a ředitel KÚPK Jiří Leščinský během zasedání Krizového štábu Plzeňského kraje

Přítomen byl také ředitel Krajské veterinární správy pro PK Richard Bílý, který je společně s ředitelem Krajské hygienické stanice PK Přemyslem Tomašukem (na jednání zastoupen Petrem Pazdiorou) a s určenými vedoucími odborů KÚPK členem stálé pracovní skupiny Krizového štábu PK.

Na programu jednání bylo shrnutí mimořádných událostí uplynulého roku, informace o stavu připravenosti PK na řešení mimořádných událostí a krizových situací a stanovení hlavních cílů v oblasti krizového řízení na rok 2013.