Na náměstí Míru v Plzni uctili památku obětem druhé světové války

06. května 2014 13:04, aktualizováno 12:04, Mgr. René Zeithaml

U památníku Obětem druhé světové války a padlých československých spojeneckých letců se v pondělí 5. května 2014 sešli představitelé města, kraje, senátoři, poslanci, reprezentanti armády, záchranných složek a zejména pamětníci a veteráni druhé světové války, aby uctili památku válečných obětí.

Pietní akt zahájila hudba Kapely pětatřicátého pěšího pluku – Foligno a také proslovy zmiňující nutnost nezapomenout na ty, kteří ve válce položili svůj život a často to nebyli jen vojáci, ale také obyčejní lidé. Za řečnickým mikrofonem se vystřídal primátor města Plzně Martin Baxa, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček nebo také Stanislav Bukovský z plzeňského Českého svazu bojovníků za svobodu. Uctění památky položením věnců u památníku přihlížely desítky lidí včetně amerických veteránů, jimž patřila čestná místa v předních řadách.

Fotogalerie: