Na Rokycansku se debatovalo o zdravotnictví a dopravě

05. dubna 2018 15:53, aktualizováno 14:53, Mgr. Alena Marešová

Setkání členů Rady Plzeňského kraje se starosty okresu Rokycany se uskutečnilo ve čtvrtek 5. dubna v Hrádku u Rokycan. Hlavními tématy debaty se starosty se stala Rokycanská nemocnice a zdravotnictví obecně a také vysoké dopravní zatížení v obcích, které leží blízko dálnice.

V úvodu setkání v krátkosti přiblížili jednotliví členové rady novinky ve svých rezortech a zmínili dotační tituly, do kterých mohou obce podávat žádosti. Hejtman také starosty pochválil, že Rokycansko je jedním z okresů, který je úspěšný v čerpání dotací v oblasti regionálního rozvoje.

V následné debatě se hovořilo o nedostatku zdravotnického personálu a o situaci v Rokycanské nemocnici. Další problém, který starosty trápí, se týká vysokého počtu těžkých vozidel, která projíždějí skrz obce v blízkosti dálnice. V současné době se jedná o možnosti omezení průjezdu kamionů vybranými obcemi. Starostové si také postěžovali na komplikace, které přináší změny v ochraně osobních údajů, tzv. GDPR a též zákon o střetu zájmů.

Další setkání se starosty se uskuteční 19. dubna na Tachovsku.