Návštěva z čínského Hangzhou poznávala Plzeňský kraj

07. července 2014 15:22, aktualizováno 14:22, Mgr. René Zeithaml

Plzeňský kraj a zejména město Plzeň navštívila delegace z čínského města Hangzhou. Šest členů delegace přijala v pondělí 7. července 2014 na Krajském úřadu Plzeňského kraje náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková. Jednalo se o přátelské setkání, kdy byl hostům představen kraj, město Plzeň, ale také například fungování samosprávy a Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková hosty z čínského města Hangzhou přivítala a uvedla prezentaci o Plzeňském kraji. Podrobnější výklad o kultuře, památkách, tradicích či typickém plzeňském pivu a perlivém Bohemia Sektu měl připravený vedoucí oddělení kultury Pavel Suk.

Členy delegace zajímalo složení vedení kraje a fungování úřadu, které jim objasnila náměstkyně hejtmana.

Zmínka padla také o nedávné návštěvě politiků a podnikatelů právě ve městě Hangzhou, které je součástí čínské provincie Zhejiang, s níž má Plzeňský kraj uzavřenou dohodu o vzájemné spolupráci.

Fotogalerie: