Návštěvu z města Hangzhou přijala náměstkyně hejtmana

27. října 2014 12:10, aktualizováno 11:10, Mgr. Alena Marešová

Delegace z čínského města Hangzhou navštívila v pátek 25. října 2014 Krajský úřad Plzeňského kraje. Se zástupci města Hangzhou se setkala náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková a vedoucí odboru regionálního rozvoje krajského úřadu Miloslav Michalec.

Členům delegace z Číny byl představen Plzeňský kraj krátkým filmem, kde se byly zmíněny hlavní památky a také významná místa kraje. Možnosti průmyslového rozvoje kraje přiblížil přítomným vedoucí odboru regionálního rozvoje Miloslav Michalec.

Ředitel Svazu průmyslu a obchodu města Hangzhou pan Yu Zuoyi uvedl, že by chtěli více rozvíjet spolupráci s naším regionem a to nejen v oblasti obchodu, ale také kulturní oblasti. Nabídl například možnost dovézt do Plzně umělce z Hangzhou a uspořádat zde divadelní či hudební vystoupení v rámci akcí spojených s projektem Plzeň 2015.

Město Hangzhou je hlavním městem provincie Zhejiang, která je partnerskou provincií Plzeňského kraje.